Wpis ten jest początkiem serii #narzędziownik . Co jakiś czas odkrywam coś nowego, ciekawego i przydatnego. Postanowiłem podzielić się tym ze światem. Raz w miesiącu przedstawiam i opisuję garść ciekawych narzędzi, które sprawdziłem i z których korzystam regularnie. Jestem pewny, że mogą ułatwić Ci pracę i pomóc stać się bardziej produktywnym.

Tinypng – szybka optymalizacja obrazów

TinyPNG
Interfejs webowy aplikacji TinyPNG

Tworzysz treści na potrzeby sieci? Upewnij się, że ładują się szybko. Zamień ciężkie obrazy w lekkie pliki, które mimo kompresji wyglądają dobrze na wszystkich urządzeniach, korzystając z Tinypng.

Tinypng to usługa kompresji, która w łatwy i szybki sposób udostępnia optymalizację obrazów. TinyPNG zapewnia prosty graficzny uploader jak również plugin do wordpressa. Potrzebujesz szybko skompresować obrazki do newslettera czy strony internetowej? Wystarczy jedno kliknięcie i po chwili obraz jest gotowy do pobrania.

TinyPNG wykorzystuje algorytm redukcji danych do kompresji plików PNG, JPG czy WebP bez utraty jakości obrazu. W ten sposób możesz optymalizować grafiki dla sieci i prezentować je w wysokiej jakości bez spowalniania swojej witryny.

Podsumuwując: TinyPNG to najszybszy sposób na skompresowanie Twoich obrazów. Oczywiście możemy zadbać o niską wagę zdjęcia podczas obróbki w programie graficznym ale zajmuje to sporo czasu. Jednorazowo do narzędzia można przesłać 20 plików po 5MB każdy. Niezależnie od tego, czy tworzysz stronę internetową, blog, czy po prostu udostępniasz zdjęcia znajomym, TinyPNG zdecydowanie ułatwia zmniejszenie rozmiaru pliku. Polecam

Undraw – zbiór minimalistycznych ilustracji

undraw
undraw – widok wyników wyszukiwania

Undraw to kolekcja darmowych, minimalistycznych ilustracji, które możesz modyfikować na potrzeby własnych projektów. Poza tym, że są łatwe w użyciu, te ilustracje są całkowicie darmowe. Użyj ich w swojej pracy, prezentacji, aplikacji czy w newsletterze lub ciesz się nimi ze względu na ich prostotę i piękno.

Sprawna wyszukiwarka ułatwia wyszukiwanie odpowiedniej ilustracji. Każdą ilustrację możesz w łatwy sposób personalizować, wybierając odpowiedni kolor. Dzięki temu projekt wygląda spójnie i profesjonalnie. Pliki możesz pobrać w formacie SVG lub PNG.

Narzędzie Undraw jest bezpłatne. Osobiście bardzo mi pomaga w budowaniu wstępnego layoutu strony dla Klienta. Zdecydowanie pomaga w procesie twórczym.

Responsinator – testowanie RWD

Responsinator to darmowe narzędzie do testowania stron internetowych, które pomoże Ci sprawdzić, jak Twoje projekty wyglądają na różnych urządzeniach i rozdzielczościach. Świetnie nadaje się do testowania responsywnych projektów stron internetowych, RWD lub po prostu tego, jak Twoja strona wygląda na różnych urządzeniach.

Dzięki Responsinatorowi możesz:

  • Testować swoją responsywną stronę na różnych rozdzielczościach ekranu i urządzeniach (iPhone, iPad, Android)
  • Przetestować wszystkie zasady responsywnego projektowania za pomocą jednego kliknięcia
  • Zapisywać zrzuty ekranu witryny na wszystkich testowanych urządzeniach i rozdzielczościach
  • Podzielenie się wynikami z Klientem i ewentualnie wprowadznie poprawek.

Tinywow – prawdziwy Narzędziownik

TinyWow
TinyWow – lista funkcji – konwerterów

Szukasz jednej prostej aplikacji, która może konwertować wszystkie rodzaje plików na dowolny typ, a nawet wiele typów? Nie musisz dalej szukać! TinyWow to jedyny konwerter plików, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebował. Taki multitool internetowy.

Tinywow to jeden z najnowszych i największych konwerterów na rynku. Dzięki niemu możesz konwertować między ponad 125 formatami plików, w tym obrazy, wideo i audio. Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że wszystko to jest darmowe! Posiada nie tylko funkcje konwertowania ale też np. wycinania dźwięku z przesłanego video, generatory typu „lorem ipsum” czy funkcję dzielenia i łączenia plików PDF.

Tinywow jest zawsze aktualny i obsługuje każdy plik, który wrzucisz. Otrzymujesz niesamowitą ilość funkcji za darmo! Od konwersji plików do edycji zdjęć, konwertowania ebooków w pdf do epub/mobi a nawet tworzenia wideo.

Interfejs jest czysty i prosty, więc korzystanie z niego powinno być proste dla każdego.

Bitwarden – darmowy menedżer haseł

Czy masz już dość pamiętania wielu haseł? Bitwarden to darmowy, bezpieczny menedżer haseł, dzięki któremu wszystkie Twoje hasła są unikalne, silne i chronione. Zarządzaj hasłami, generuj bezpieczne hasła i przechowuj je w chronionym miejscu.

Bitwarden to jeden z najbardziej zaufanych i bezpiecznych menedżerow haseł na świecie. Jako aplikacja desktopowa, wtyczka do przeglądarki czy aplikacja mobilna pozwala Ci korzystać z lokalnie przechowywanych haseł wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz. Możesz uzyskać dostęp ze wszystkich swoich urządzeń. Współpracuje z 1Password, LastPass i wieloma innymi popularnymi aplikacjami.

Bitwarden pozwala na tworzenie bezpiecznych haseł dla wszystkich Twoich danych logowania. Szyfruje również te dane za pomocą klucza przechowywanego w tajnym miejscu, więc inni ludzie nie mogą go zobaczyć ani ukraść. Nawet gdyby ktoś dostał się w ręce Twojego menedżera haseł, nie byłby w stanie się do niego włamać. Dzieje się tak, ponieważ używamy bezpiecznego szyfrowania AES-256, które jest niezwykle trudne do złamania.

Bitwarden to w 100% darmowa aplikacja, oczywiście jest też wersja płatna ale wykorzystywana w firmach czy w komercyjnych projektachOpis jak poprawnie skonfigurować i używać Bitwardena świetnie opisał portal Sekurak.

5/5 - (1 vote)

Write A Comment

Narzędziownik #1 – zbiór przydatnych aplikacji

Autor: Jacek Przeczytasz w: 4 min
0